Zoysia muru mätas asetamine: 7 sammu

1
Zoysia muru mätas asetamine: 7 sammu

Kui otsite muru, mis peab hästi vastu sooja ja kuiva ilmaga, on zoysia mõistlik valik. Kuuma- ja põuakindel, Zoysia kasutatakse sageli golfiväljakute jaoks. Kui see on kursuse jaoks piisavalt hea, on see elamu- või ärikinnisvara jaoks enam kui piisav.

Siin on viis sammu, mis aitavad teil zoysia murule tõhusalt mätast panna ja kuidas seda pärast istutamist säilitada.

1. samm: valmistage maapind ette

Õige ettevalmistus on tervisliku muru kasvatamiseks ja säilitamiseks ülioluline. Vähemalt kaks nädalat enne mätta panemist eemaldage kõik umbrohud, kasutades mitteselektiivset umbrohutõrjevahendit. Pidage meeles, et mätta panemine kohe pärast umbrohutõrjevahendi kasutamist teeb uuele murule suurema tõenäosusega haiget või tapab selle.

Kui umbrohud on hävitatud, harutage mulda umbes kuue tolli sügavusele. See on oluline, kuna see annab teie Zoysia murule ruumi laiali laotada ja kasvada. Kui see on lõpule jõudnud, võib looduslike lisandite, näiteks komposti lisamine olla kasulik teie mulla viljakuse suurendamiseks.

2. samm: asetage mätas

Maapind, millele te plaanite mätast maha panna, tuleb mururulliga siluda ja madalad kohad täita lisapinnasega. Mätast ladudes alusta pikimast ja sirgimast servast ning aseta tükid otsast otsani. Olge ettevaatlik, et mitte jätta tühimikke. Parim on tükid nihutada nii, et õmblused ei oleks ideaalselt joondatud.

Kui mätas on maha pandud, soovitab enamik muruhoolduseksperte korrata rullimist, et mätas maha tampida ja oma kohale kinnitada.

4. samm: kastke muru

Isegi need, kellel on väga piiratud teadmised Zoysia muru hooldamisest, võisid ilmselt arvata, et seda tuleb kasta. Peamine on kasta muru kohe pärast mätta panemist. Seda seetõttu, et vett on vaja selleks, et luua „side“ pinnase ja teie uue muru vahel.

Olge ettevaatlik, et mitte üle kasta, sest te ei soovi, et mätas „ujuks“ mulla peal. Kui otsite kindlat arvu, soovitab enamik eksperte kasta muru veerand tolli kaks korda päevas, kuni juured kinni võtavad. Kui kõik on paigas, peaks enamikus kohtades piisama kastmisest üks kord päevas.

5. samm: teadke, kui palju (ja millal) kasta

Tuleb märkida, et teie hoolduskava sõltub suuresti sellistest teguritest nagu mulla viljakus, sademete hulk, kas rohi on päikeselises või varjulises piirkonnas või mitte, ja üldisest geograafilisest asukohast (põhjas või lõunas).

Kesk-Lääne kliimas muutub Zoysia rohi tõenäoliselt pruuniks hilissügisel ja jääb pruuniks kevadeni. Kui elate lõunapoolses kliimas, mis püsib aastaringselt soe, peaksite eeldama, et Zoysia rohi säilitab oma rohelise värvi aastaringselt.

Üks põhjusi, miks see muru nii populaarseks on muutunud, on see, et see ei vaja suvel rohelisena püsimiseks tohutul hulgal vett. Ta kasvab aeglasemalt kui teised liigid, seega on vaja ka vähem niita. Räägi win-win!

6. samm: õhutamine ja väetamine

Kuigi Zoysia ei nõua tingimata palju hooldust, tuleb siiski teha mõned tööd. Kuna Zoysias on sageli palju õlgkatet, tuleb seda rohkem õhutada kui mõnda muud kõrrelist. Lisaks on soovitatav väetada igal kevadel ja suvel. Tavaliselt 15 naela. väetist iga 1000 ruutjalga kohta on hea juhis kasutamiseks.

Kui soovite, et muru näeks välja ja toimiks kõige paremini, kandke peale 2–3 naela. lämmastiku lisatoiduna kasvuperioodil võib olla palju kasu. Kui umbrohi hakkab ilmnema, kandke peale Zoysia muru umbrohu hävitaja murule. Pärast Zoysia rohumahule herbitsiidide kasutamist kandke murule kindlasti palju vett. Kindlasti tehke need ravid ligikaudu 2-kuulise vahega.

7. samm: nautige oma uut muru!

Zoysia on fantastiline valik tiheda liiklusega piirkondadesse ning loob soojematel aastaaegadel jala alla paksu ja kauni rohelise vaiba. Neile, kes otsivad lahendust golfi- või pesapalliväljakule, ei saa te selle valikuga valesti minna.

Uurige kindlasti konkreetseid soovitusi oma kliima kohta, et töötada välja hooldusplaan, mis sobib ideaalselt teie piirkonna tingimustega.

Schreibe einen Kommentar