Ehitusprojektide töötõhususe suurendamine.

0
Ehitusprojektide töötõhususe suurendamine.

Ehitusprojektide tegevuse efektiivsuse tõstmine on ehitusprojektijuhi üks esmaseid eesmärke. Paljud ehitushaldusettevõtted investeerivad sadu ja tuhandeid dollareid oma sisemiste protsesside täiustamisse. Enamik ehitushaldusettevõtteid investeerib aga praegu ehitusprojektide juhtimise tarkvara aidata toime tulla ehitusprojekti juhtimise keerukate ülesannetega.

Kui olete ehitusprojektijuht, on teie põhieesmärk viia projekt sujuvalt lõpule, minimeerides selliseid probleeme nagu viivitused, riskid, objektiga seotud probleemid jne. Kui olete aga mõnda aega töötanud ehitushaldusettevõttes, peate seda juba tegema. tea, et iga ehitusprojekt on erinev. Ehitusprojektides on palju muutujaid, mis määravad nende ajakava, tõhususe ja edu. Majanduslikud, tehnilised, juriidilised, eelarve- ja ajapiirangud määravad ehitusprojekti edenemise. Puudub defineeritud metoodika, mida ehitushaldusettevõte saaks järgida, et tagada või isegi ennustada, kui täpselt projekt läheb. Seetõttu valivad juhid ehitusprojektide töötõhususe parandamiseks ehitusprojektide haldamise tarkvara. Ehitushaldustarkvara aitab ehitushaldusettevõtetel luua täiustatud, tõhusaid ja kulutõhusaid tegevustavasid ning vältida varasemates projektides tehtud vigu.

Selles blogipostituses räägime sellest, mida ehitusprojekti töötõhusus kaasa toob. Samuti saame teada, kuidas ehitusprojektide haldamise tarkvara aitab teil saavutada ehitusprojektide tegevuse efektiivsust.

Mis on ehitushaldusettevõtte tegevuse efektiivsus?

Matemaatilises mõttes on ehitustegevuse efektiivsuseks hinnangulise kasumi suhe tegevuskuludesse. Täpsemalt määratlevad ehitusprojektijuhid tegevuse efektiivsuse. Kui kuluefektiivne saab ettevõte olla, säilitades samal ajal projekti kvaliteedi. Üks levinumaid viise, kuidas ehitusettevõtted püüavad tõhusust saavutada, on tööjäätmete, nagu defektsed materjalid, ebaproduktiivne tööjõud, keerukad töövood jne, minimeerimine.

Siiski on oluline mõista, et juhid ei saa kulusid vähendada, kui nad ei mõista täielikult, kuidas nende praegused tegevusprotsessid toimivad. Nad peavad üle vaatama töövood ja analüüsima praegust süsteemi, et tõsta ehitusprojektide tegevuse efektiivsust. Kui projektijuht vaatab üle ja analüüsib projekti takistavad ebaefektiivsused, saab ta töötada nende kõrvaldamise nimel.

Miks peavad ettevõtted prioriteediks tegevuse tõhusust?

Miks peavad ettevõtted ehituses töö efektiivsust esikohale? Vastus on lihtne, tegevuse efektiivsus tagab pikemas perspektiivis jätkusuutlikuma äri. See aitab sujuvamaks muuta protsesse, vähendada vigu ja üldiselt optimeerida ehitusäri kõiki aspekte. Just seetõttu kasutatakse paljudes ehitusprojektides nüüd ehitusprojektide haldamise tarkvara – tõhususe suurendamiseks. Enamik ehitushaldusettevõtteid arvab, et nende tegevus sujub hästi, kuna nende protsessid kulgevad tõrgeteta, kuid see ei tähenda, et nende ehitusprojektides poleks ruumi edasiseks tegevuse efektiivsuseks! Uute tavade või lahenduste rakendamisega võivad nad siiski jõuda kõrgemale. Ehitusprojektid on tänapäeva AEC maastikul väga konkurentsivõimelised ja jäävad sageli eelarvepiirangute, ajapuuduse jms tõttu alla ootustele. Tänu sellele on kõigi asjassepuutuvate sidusrühmade, olgu selleks tarnijate, töövõtjate, alltöövõtjate, jõupingutus, aeg ja raha, või klientidele, läheb raisku.

Toimimise ebatõhusust põhjustavad tegurid:

Meie artikli selles jaotises käsitletakse viit peamist tegurit, mis võivad ehitusprojektides ebatõhusust põhjustada.

Ebaefektiivne ehitusprojektide juhtimine

Pole üllatav, et ehitusprojektide toimimise tõhususe tagamiseks peate oma protsesse pikalt ja põhjalikult vaatama. Ebapiisaval projektijuhtimisel on ehitushaldusettevõttele rasked tagajärjed. See põhjustab projekti kulude ületamist, ajakava konflikte, ebatootlikkust ja projekti tähtaegade hilinemist! Need tegurid panevad ettevõttele halva maine – mis tähendab, et ettevõte võib lepingutest ilma jääda ja tal on probleeme uute projektide leidmisega.

Keerulised töövooprotsessid

Keerulised töövood on suur ei ettevõtetele, kes soovivad olla ehitusprojektidega sujuvamad, optimeeritud ja tõhusad. Kui teie töövooprotsess pole põhjalikult planeeritud, leiate, et teil on teabepuudust, alakasutatud ressursse ning materjalide, seadmete ja tööajakavade konflikte. Kuigi enamik ettevõtteid kasutab töövoogude jaoks ehitusprojektide haldamise tarkvara, ei saa nad oma töövooge sujuvamaks muuta, kui nad seda ei vali terviklik süsteem, mis pakub ühtainsat tõeallikat. Paljud ettevõtted valivad erinevate funktsioonide jaoks palju erinevat tarkvara, mille tulemuseks on siloandmed ja palju erinevaid rakendusi.

Ebapiisav ülesannete haldamine Projektijuhi jaoks on tööülesannete määramine ja juhendamine võib-olla üks keerulisemaid ülesandeid. Nad peavad otsustama, kui palju tööjõudu tuleks tegevuse kohta eraldada, et tagada lõpetamine kokkulepitud aja jooksul. Lisaks peavad projektijuhid tagama, et nad ei töötaks üle ega töötaks üle.

Dokumentide ja andmete salvestamise ja jagamise ebaefektiivsus

Ebapiisav dokumentatsioon põhjustab suhtlemishäireid meeskonnaliikmete vahel ja ka põhjustab projektiülesannete haldamist. Näiteks muutmistellimused on peatöövõtjate ja projektijuhtide jaoks spetsiifiline valupunkt. Põhjus on selles, et muudatuste korraldused jäävad puuduva dokumentatsiooni tõttu sageli kahe silma vahele ja võtavad juhtide jaoks palju aega. Sellised probleemid takistavad ehitusprojektide töö tõhusust, kuna palju aega, energiat ja ressursse kulub jälgimisdokumentatsioonile. Lisaks on ehitushaldusettevõtete jaoks valupunktiks projektidokumentatsiooni erinev andmesalvestus. Dokumentatsioon on projekti jaoks hädavajalik ja kõigil sidusrühmadel peab olema juurdepääs vajalikele andmetele nii kohapeal kui ka kontoris.

Probleemid materjali ja seadmetega

Seadmete ja materjalide puudused ei raiska mitte ainult aega, vaid on ka ehitushaldusettevõtte jaoks kulukad. Aeg ja raha kuluvad kaupade tarnimise ja saadavuse haldamisele ja jälgimisele, mis mõjutab otseselt projekti lubatud ajakava. Mida rohkem viivitusi projektis, seda suurem on kogukulu. Seadmed on kulukad ja enamik ettevõtteid rendivad projektide jaoks masinaid.

Töötõhususe suurendamine ehitusprojektide haldamise tarkvaraga:

Nüüdseks saate aru, miks on ehitustegevuse tõhusus hädavajalik. Parim viis kõigist nendest probleemidest üle saada on investeerida korralikku ehitusprojektide juhtimise tarkvarasse! Ehitushaldustarkvaraga saavad ettevõtted kriitilisi protsesse sujuvamaks muuta, optimeerida ja automatiseerida ning säästa aega, ressursse ja raha! Hea ehitusjuhtimislahendus võib pakkuda ehitushaldusettevõttele järgmisi eeliseid:

  • Tsentraliseeritud projektiandmete haldamine
  • Sujuv suhtlus sidusrühmade vahel
  • Automatiseeritud töövood protsesside ja andmete haldamiseks
  • Täiustatud töövoo protsessid kogu projekti elutsükli jooksul
  • Töötajate tootlikkuse paranemine
  • Ressursside optimaalne kasutamine
  • Kulude juhtimine
  • Parem nähtavus

Järeldus:

Projektijuhi keskendumine oma ehitusprojektide tegevustõhususe parandamisele, et vähendada kulusid ja parandada kasumit ilma projekti kvaliteedis järeleandmisi tegemata. Tänasel AEC maastikul ei piisa, kui projektijuhid järgivad ranget kuluhaldusprotsessi, et oma käimasolevaid ja tulevasi projekte tõhusalt juhtida. Projektijuhid peavad nüüd astuma samme tagamaks, et neil on olemas süsteem, mis aitab sujuvamaks muuta kogu ehitusprojekti elutsükli algusest lõpuni. Projektijuhid saavad rakendada tehnikaid ja lahendusi, mis on võimalikult sujuvad, et tagada nende ettevõtte jätkusuutlikkus ja edu pikemas perspektiivis.

Schreibe einen Kommentar